ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13669068
nr 1366 9068
Rolf Mellström
(1896-1953), Sverige
Rolf Mellström (1896-1953), Sweden. "Uv i vinterlandskap". Signed, daterad, 1918. Subject: 56x67 cm,
MIXED MEDIA, "Uv i vinterlandskap". Signerad, daterad, 1918. Motivet: 56x67 cm
Rolf Mellström, Swedish painter, graphic artist and draughtsman, born 1896 in Stockholm, dead 1953.
Withdrawn
Monday December 14 2020
at 19:45:49
Rolf Mellström
Read more about Rolf Mellström