ART / Etchings etc / Keramikskiss 4355025

nr 435 5025

Keramikskiss

Lenght: ()

cirka 30 st, original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts och akvarell på skisspapper, cirka 30 st skisser: blomkrukor, vaser, askkoppar, 45 x 56 cm

1000

SEK 700

Monday October 30 2006
at 16:00:00

17/10 15:22:32 1      Vinnande bud

  • Oct 30

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Read more about TEMA Ewald Dahlskog