ART / Etchings etc / Keramikskiss 4355025
nr 435 5025
Keramikskiss
Lenght: ()
cirka 30 st, original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts och akvarell på skisspapper, cirka 30 st skisser: blomkrukor, vaser, askkoppar, 45 x 56 cm
1000
SEK 700
Monday October 30 2006
at 16:00:00
17/10 15:22:32
Keramikskiss
nr 435 5025
Keramikskiss
Lenght: ()
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 700 |
Monday October 30 2006 |
| 17/10 15:22:32 | 1 | Vinnande bud |