ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17323021
nr 1732 3021
Olga Nyblom
(1872-1955), Sverige
Olga Nyblom (1872-1955), Sweden. Landskap med figurer. Signed. Daterad 1906. Mixed media on paper, 53x69 cm, outer dimensions including frame: 64x80 cm. Olga Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen, damages, tears.
MIXED MEDIA, Landskap med figurer. Signerad. Daterad 1906. Blandteknik på papper, 53x69 cm, yttermått inklusive ram: 64x80 cm. Olga Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen
Condition: skador, revor
Olga Nyblom, Swedish painter, born 1872, dead 1955.
1200
SEK 2400
Monday October 20 2025
at 20:15:00
800 kr
900 kr
2.200 kr
1.300 kr
1.400 kr (Robot)
- Thema-auction
Oct 20
Storängenkonstnärer
Read more about Storängenkonstnärer