KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872023
nr 1487 2023
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Stilleben". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 55x35 cm, yttermått inklusive ram: 66x47
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:35:48
19/8 09:55:20
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg