KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15354328
nr 1535 4328
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Teckning, "Birgit i vårsolen". Signerad. Blyerts, 40x25 cm, yttermått inklusive ram: 68x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:59:13
24/4 19:54:13
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens