KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618176
*
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:42:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 18:45:13
1
600 kr
4/9 19:01:02
2
300 kr
4/9 19:01:02
1
350 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:09
2
400 kr
4/9 19:29:09
1
450 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:13
2
600 kr
4/9 19:29:13
1
600 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 18:45:13 | 1 | 600 kr |
4/9 19:01:02 | 2 | 300 kr |
4/9 19:01:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:09 | 2 | 400 kr |
4/9 19:29:09 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:13 | 2 | 600 kr |
4/9 19:29:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49