KONST / Litografier / Färglitografi 14222101
*
nr 1422 2101
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Signerad, numrerad 81/150, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 43x31cm, yttermått inklusive ram: 59x47cm
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 20:15:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 17:20:07
1
100 kr
26/9 13:50:10
2
150 kr
27/9 20:10:25
3
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 43x31cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
*
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
nr 1422 2101
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Signerad, numrerad 81/150, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 43x31cm, yttermått inklusive ram: 59x47cm
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 17:20:07 | 1 | 100 kr |
26/9 13:50:10 | 2 | 150 kr |
27/9 20:10:25 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 43x31cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50