KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9211124

nr 921 1124

Maria Röhl

(1801-1875)

Pastell, Maria Röhl (1801-1875), Hus vid kust, signerad. 1873, 38x48

Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 27 oktober 2014
kl 19:51:43

27/10 19:00:15 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Maria Röhl

Läs mer om Maria Röhl