Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 12691393



*

nr 1269 1393


Brita af Klercker

(1906-2001), Sverige


Brita af Klercker (1906-2001), Sweden. Signed with monogram, a boy. Subject: 57x35,


CHARCOAL DRAWING, Monogramsignerad, pojke. Motivet: 57x35 cm


Brita af Klercker, Swedish painter, born 1906, dead 2001.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Auction date:

Monday August 19 2019
at 19:12:58



  • Artist/Designer

Brita af Klercker

Brita af Klercker, Swedish painter, born 1906, dead 2001.

Read more about Brita af Klercker
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn brita af klercker kolteckning pojke porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1200

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr