KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12733109

nr 1273 3109

Sven Hellström

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1962, "Höstdag Pålsundet. Olja på duk, 37x45 cm

Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.

Utrop:

500 kr

måndag 2 september 2019
kl 20:09:33

Sven Hellström

Läs mer om Sven Hellström