Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8692304



*

nr 869 2304


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), flicka med hund, stämpelsign. a tergo bm: 50x65, unframed.


PASTEL (F), Evy Låås (1923-1999), flicka med hund, stämpelsign. a tergo bm: 50x65


Condition: oramad

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 13 2014
at 19:12:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/1 18:06:09 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn djur djurmotiv evy låås flicka flicka med hund färgkrita hund hundmotiv pastell stämpelsign vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr