KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13903082
nr 1390 3082
Ove John Mathisen
(1928-1999), Danmark
Akvareller, 11 st, Stockholmsmotiv. Signerade, akvarell. Motivet: 23x34 & 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 37x47
Ove John Mathisen, dansk bildkonstnär född i Helsingör 1928, död i Sölvesborg 1999 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:35:58
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr
Ove John Mathisen
Läs mer om Ove John Mathisen