ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6002381
*
nr 600 2381
Spegel
barockstil, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 17:46:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 09:49:49
1
100 kr
18/9 14:53:39
2
300 kr
20/9 18:03:59
3
300 kr
20/9 18:04:45
3
450 kr
21/9 12:36:13
4
450 kr
21/9 17:24:14
5
Vinnande bud
21/9 17:40:53
4
650 kr
21/9 17:41:18
4
900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 600 2381
Spegel
barockstil, höjd: 70
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 09:49:49 | 1 | 100 kr |
18/9 14:53:39 | 2 | 300 kr |
20/9 18:03:59 | 3 | 300 kr |
20/9 18:04:45 | 3 | 450 kr |
21/9 12:36:13 | 4 | 450 kr |
21/9 17:24:14 | 5 | Vinnande bud |
21/9 17:40:53 | 4 | 650 kr |
21/9 17:41:18 | 4 | 900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23