KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Konstmapp 11393021
*
nr 1139 3021
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Konstmapp, Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions Cercle D arte Paris, 1962 (45 blad)
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:36:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 13:58:48
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik konstmapp linogravures pablo picasso
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Pablo Picasso
nr 1139 3021
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Konstmapp, Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions Cercle D arte Paris, 1962 (45 blad)
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 20.000 kr |
Såld: | 15.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 13:58:48 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik konstmapp linogravures pablo picasso
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57