MISCELLANEOUS / Mirrors / Spege 13956728
*
nr 1395 6728
Spege
ram i mässing, 31x25 cm,
ram i mässing, 31x25 cm
Estimate:
500
Auction date:
Monday May 3 2021
at 20:47:33
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mässing spege speglar
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:24
-
7027 MIRROR
gilt, 105x58,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33
-
7074 MIRROR
Gustaviasn stil. Gilt. 45x34,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:28
-
7038 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:02
-
6673 MIRROR
victorian style, gilt, 58x66 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:30
-
6419 MIRROR
rococo style, gilt, 136x53, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:49
*
Spege
nr 1395 6728
Spege
ram i mässing, 31x25 cm,
ram i mässing, 31x25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday May 3 2021 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mässing spege speglar
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:24 -
7027 MIRROR
gilt, 105x58,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33 -
7074 MIRROR
Gustaviasn stil. Gilt. 45x34,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:28
-
7038 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:02 -
6673 MIRROR
victorian style, gilt, 58x66 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:30 -
6419 MIRROR
rococo style, gilt, 136x53, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:49



