KONST / Litografier / Färglitografi 12752082
nr 1275 2082
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Trosaån, vinter. Signerad, numrerad 3/300. Motivet: 29x40
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 september 2019
kl 18:43:52
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren