KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16961013

nr 1696 1013

Demetrios Galanis

(1879-1966), Grekland

Etsning, Stadsparken Aten. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), numrerad XII/XXV. Bildmått: 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 49x60 cm

Demetrios Galanis, bildkonstnär född i Athen 1879, död 1966 i Paris.

måndag 28 april 2025
kl 20:41:48

Demetrios Galanis

Läs mer om Demetrios Galanis