KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307267
*
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:22:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 14:49:31
1
300 kr
27/3 18:22:18
2
150 kr
27/3 18:22:18
1
200 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:25
2
250 kr
27/3 18:22:25
1
300 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:30
2
350 kr
27/3 20:12:15
3
400 kr
27/3 20:15:34
4
450 kr
27/3 20:16:03
4
500 kr
27/3 20:16:09
3
500 kr
27/3 20:16:09
4
500 kr (Budbetjänt)
27/3 20:16:54
3
600 kr
27/3 20:17:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Larsson
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 14:49:31 | 1 | 300 kr |
| 27/3 18:22:18 | 2 | 150 kr |
| 27/3 18:22:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 18:22:25 | 2 | 250 kr |
| 27/3 18:22:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 18:22:30 | 2 | 350 kr |
| 27/3 20:12:15 | 3 | 400 kr |
| 27/3 20:15:34 | 4 | 450 kr |
| 27/3 20:16:03 | 4 | 500 kr |
| 27/3 20:16:09 | 3 | 500 kr |
| 27/3 20:16:09 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 20:16:54 | 3 | 600 kr |
| 27/3 20:17:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och mÃ¥lare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



