KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17025282
nr 1702 5282
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från vår Nipa". Signerad. Olja på pannå, 27x48 cm, yttermått inklusive ram: 40x61 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:14:22
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund