ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 5213455
*
nr 521 3455
Pigtittare
1800-tal, Rotfanér, höjd: 46
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 17:08:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 16:30:00
1
150 kr
24/4 09:13:17
2
350 kr
28/4 17:02:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel rotfanér spegel trä
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7049 Dekorelement
4 delar, trä. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:14
-
7051 Dekorelement
6 delar, trä
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
-
6024 Kaffekannor
2 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Ros..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:26
*
Pigtittare
nr 521 3455
Pigtittare
1800-tal, Rotfanér, höjd: 46
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 16:30:00 | 1 | 150 kr |
| 24/4 09:13:17 | 2 | 350 kr |
| 28/4 17:02:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel rotfanér spegel trä
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7049 Dekorelement
4 delar, trä. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:14 -
7051 Dekorelement
6 delar, trä
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55 -
6024 Kaffekannor
2 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Ros..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:26



