Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 10717220



*

nr 1071 7220


Curt Asker

(f. 1930), Sverige


Litografi, Curt Asker (f. 1930), -88, 118/170, bladets mått: 39x47


Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 19:19:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/11 22:29:05 1      100 kr
28/11 17:16:29 2      Vinnande bud
28/11 18:30:39 1      200 kr
28/11 18:30:39 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Asker

Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.

Läs mer om Curt Asker
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8061 Färglitografi
    2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:59
  • 9025 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:36
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:08




Ladda ner broschyr