KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143213

nr 1514 3213

Tore Hultcrantz

(1923-1998), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 51x121 cm, yttermått inklusive ram: 64x134 cm

Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 januari 2023
kl 18:33:15

8/1 13:13:16 1      Vinnande bud

Tore Hultcrantz

Läs mer om Tore Hultcrantz