KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15494167
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:40:30
19/6 18:02:07
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir