ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899590
*
nr 1389 9590
Spegel
1920-tal, 85x36 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:45:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 19:51:45
1
700 kr
5/4 20:31:51
2
800 kr
5/4 20:33:42
1
900 kr
5/4 20:35:44
3
1.000 kr
5/4 20:37:01
1
1.200 kr
5/4 20:38:33
3
1.200 kr
5/4 20:38:33
1
1.200 kr (Budbetjänt)
5/4 20:40:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9590
Spegel
1920-tal, 85x36 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 19:51:45 | 1 | 700 kr |
5/4 20:31:51 | 2 | 800 kr |
5/4 20:33:42 | 1 | 900 kr |
5/4 20:35:44 | 3 | 1.000 kr |
5/4 20:37:01 | 1 | 1.200 kr |
5/4 20:38:33 | 3 | 1.200 kr |
5/4 20:38:33 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
5/4 20:40:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02