KONST / Litografier / Litografi 14624207
nr 1462 4207
Nils Bringfelt
(1903-1985), Sverige
Litografi, "Friaren". Signerad, numrerad 101/310. Bildmått: 40x57, yttermått inklusive ram: 54x73 cm
Nils Bringfelt, född 1903 i Hov, död 1985, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:30:34
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Nils Bringfelt
Läs mer om Nils Bringfelt