KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967418
nr 1396 7418
Jurgen von Konow
(1915-1959), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm
Jurgen von Konow, svensk målare och grafiker född 1915, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:04:52
350 kr
1.500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr
Jurgen von Konow
Läs mer om Jurgen von Konow