KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatintetsning 16657045
nr 1665 7045
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Akvatintetsning, Signerad, daterad -53, komposition. Bildmått: 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:37:26
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Curt Burström
Läs mer om Curt Burström