ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4391362
*
nr 439 1362
Spegel
Ek, 1920-tal, höjd: 125
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2006
kl 17:18:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 15:11:30
1
300 kr
18/11 16:23:36
2
650 kr
19/11 09:08:43
3
400 kr
19/11 09:10:00
3
500 kr
19/11 09:12:12
3
650 kr
19/11 09:12:59
3
750 kr
19/11 18:20:38
2
750 kr
20/11 13:32:38
4
1.000 kr
20/11 16:08:31
3
1.000 kr
20/11 16:09:20
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 439 1362
Spegel
Ek, 1920-tal, höjd: 125
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 15:11:30 | 1 | 300 kr |
| 18/11 16:23:36 | 2 | 650 kr |
| 19/11 09:08:43 | 3 | 400 kr |
| 19/11 09:10:00 | 3 | 500 kr |
| 19/11 09:12:12 | 3 | 650 kr |
| 19/11 09:12:59 | 3 | 750 kr |
| 19/11 18:20:38 | 2 | 750 kr |
| 20/11 13:32:38 | 4 | 1.000 kr |
| 20/11 16:08:31 | 3 | 1.000 kr |
| 20/11 16:09:20 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



