KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108183
*
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 12:22:43
1
500 kr
29/3 19:04:38
2
600 kr
1/4 10:24:35
1
700 kr
1/4 18:33:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 12:22:43 | 1 | 500 kr |
| 29/3 19:04:38 | 2 | 600 kr |
| 1/4 10:24:35 | 1 | 700 kr |
| 1/4 18:33:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



