Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 3328287



*

nr 332 8287


Spegel

nutida, H.104


Utrop:

100 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/10 16:50:32 1      200 kr
14/10 21:29:22 2      150 kr
17/10 13:51:24 3      300 kr
17/10 17:08:26 4      300 kr
17/10 17:10:09 4      350 kr
17/10 19:44:51 5      500 kr
17/10 20:05:32 4      450 kr
17/10 20:06:22 4      500 kr
17/10 20:07:12 4      550 kr
17/10 20:16:59 5      700 kr
17/10 20:33:27 4      650 kr
17/10 20:34:41 4      700 kr
17/10 20:35:38 4      800 kr
18/10 07:46:31 5      850 kr
18/10 08:15:14 4      900 kr
18/10 08:53:56 6      950 kr
18/10 11:40:41 4      ledande budet*


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6668 Spegel
    Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr