KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17041002

nr 1704 1002

Karl Theodor Boehme

(1866-1939), Tyskland

Oljemålning, Kustklippor. Signerad, daterad Capri, 1895. Olja på duk, 33x51 cm, yttermått inklusive ram: 44x63 cm

Karl Theodor Boehme, tysk målare född 1866, död 1939.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 26 maj 2025
kl 19:41:32

1/5 20:09:30 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karl Theodor Boehme

Läs mer om Karl Theodor Boehme