KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
*
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:34:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 11:34:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



