KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
*
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:34:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 11:34:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30