KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878581
*
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 08:12:32
1
1.200 kr
26/3 20:21:21
2
1.700 kr
29/3 12:47:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 08:12:32 | 1 | 1.200 kr |
| 26/3 20:21:21 | 2 | 1.700 kr |
| 29/3 12:47:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



