KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878099

nr 1387 8099

Ulf Granlund

(1947-1987), Sverige

Oljemålning, Nobel. Monogramsignerad. Olja på duk, 81x100cm, yttermått inklusive ram: 85x104cm

Ulf Granlund, svensk bildkonstnär född 1947, död 1987.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 mars 2021
kl 20:50:10

28/3 20:51:32 1      Vinnande bud

Ulf Granlund

Läs mer om Ulf Granlund
Nobelservisen