KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16509079
nr 1650 9079
Arvo Makkonen
(1894-1956), Finland
Signerad, daterad 1920. Akvarell, 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
Arvo Makkonen, finländsk bildkonstnär född 1894, död 1956.
Utrop:
500 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 19:12:57
14 okt
finländsk konst och design
Läs mer om finländsk konst och design
Arvo Makkonen
Läs mer om Arvo Makkonen