Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9838209



*

nr 983 8209


Gerhard Albe

(1892-1965), Sverige


Etsningar, Gerhard Albe (1892-1965), 6 st, Marina


Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 september 2015
kl 19:06:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/9 08:04:27 1      150 kr
26/9 13:46:10 2      150 kr
26/9 13:46:10 1      150 kr (Budbetjänt)
26/9 13:46:57 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gerhard Albe

Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.

Läs mer om Gerhard Albe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar gerhard albe grafik marina svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr