ART / Etchings etc / Etchings 9201565

nr 920 1565

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

2 pcs. Göran Brunius (1911-2005), birds, numrerade och signerade, subject: 48x32 + 30x16,

ETCHINGS, 2 st. Göran Brunius (1911-2005), fåglar, numrerade och signerade, motivet: 48x32 + 30x16

Göran Brunius, born 1911, dead 2005, Swedish painter and sculptor.

400

SEK 150

Monday October 27 2014
at 20:15:56

27/10 13:17:55 1      100 kr
27/10 20:10:55 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Göran Brunius

Read more about Göran Brunius