KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239
*
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:59:21
1
100 kr
26/10 03:47:57
2
150 kr
29/10 18:53:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 20:59:21 | 1 | 100 kr |
| 26/10 03:47:57 | 2 | 150 kr |
| 29/10 18:53:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



