KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239

nr 1214 4239

Erik Cedervall

(1923-2013), Sverige

Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40

Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22

Erik Cedervall

Läs mer om Erik Cedervall