ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14776267
*
nr 1477 6267
Spegel
omkring 1900 cm, yttermått inklusive ram: 57x70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:47:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 17:51:19
1
100 kr
4/7 18:41:05
2
150 kr
4/7 18:42:17
3
Vinnande bud
4/7 18:42:26
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1477 6267
Spegel
omkring 1900 cm, yttermått inklusive ram: 57x70 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 17:51:19 | 1 | 100 kr |
4/7 18:41:05 | 2 | 150 kr |
4/7 18:42:17 | 3 | Vinnande bud |
4/7 18:42:26 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23