KONST / Litografier / Färglitografi 12223057
nr 1222 3057
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Söder i blom". Signerad, numrerad Hc 1/30. Motivet: ca 48x58 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:35:29
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska