Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9671348



*

nr 967 1348


Gerald Steffe

(f. 1939), Sverige


Etsningar, 2 st, Gerald Steffe (f. 1939), Kamel och den talande fågeln, motivet: 7x8 15x16


Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juni 2015
kl 20:27:15



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gerald Steffe

Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.

Läs mer om Gerald Steffe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar gerald steffe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr