KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12254570
nr 1225 4570
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Sydländskt bymotiv. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 60x40 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 17 december 2018
kl 20:43:16
Gösta Persson
Läs mer om Gösta Persson