KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10774397
*
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 20:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 21:15:52
1
250 kr
19/12 20:37:59
2
250 kr
19/12 20:37:59
1
250 kr (Budbetjänt)
19/12 20:38:16
2
400 kr
19/12 20:39:16
1
400 kr
19/12 20:39:16
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 20:39:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 21:15:52 | 1 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 2 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:38:16 | 2 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 1 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:39:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08