KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197156
nr 1619 7156
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Gräsänder. Signerad. Olja på duk, 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:22:31
100 kr