KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13614046
*
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:35:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 10:51:51
1
100 kr
23/11 08:31:23
2
350 kr
23/11 15:33:35
3
200 kr
23/11 15:33:35
2
250 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:04
3
350 kr
23/11 15:35:04
2
350 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:30
3
400 kr
23/11 15:49:05
4
450 kr
23/11 16:10:37
2
700 kr
23/11 19:14:43
5
600 kr
23/11 19:14:43
2
700 kr (Budbetjänt)
23/11 19:17:41
5
900 kr
23/11 19:20:06
2
900 kr
23/11 19:20:06
5
900 kr (Budbetjänt)
23/11 19:20:26
2
1.000 kr
23/11 19:29:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24
*
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 10:51:51 | 1 | 100 kr |
23/11 08:31:23 | 2 | 350 kr |
23/11 15:33:35 | 3 | 200 kr |
23/11 15:33:35 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/11 15:35:04 | 3 | 350 kr |
23/11 15:35:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
23/11 15:35:30 | 3 | 400 kr |
23/11 15:49:05 | 4 | 450 kr |
23/11 16:10:37 | 2 | 700 kr |
23/11 19:14:43 | 5 | 600 kr |
23/11 19:14:43 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
23/11 19:17:41 | 5 | 900 kr |
23/11 19:20:06 | 2 | 900 kr |
23/11 19:20:06 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/11 19:20:26 | 2 | 1.000 kr |
23/11 19:29:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24