KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815031

nr 1281 5031

Tellervo Tikkanen

(1933-2010), Sverige

Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm

Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 19:01:19

12/10 16:42:27 1      100 kr
14/10 18:56:19 2      Vinnande bud

Tellervo Tikkanen

Läs mer om Tellervo Tikkanen