KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12144080
*
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:03:04
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.Läs mer om Rune Eringstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



