KONST / Litografier / Färglitografi 12735271
nr 1273 5271
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 11/22. Motivet: 53x70 cm
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:43:20
2/9 18:38:20
2/9 18:41:15
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson