ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385423
*
nr 1338 5423
Spegel
Teak, Nygeverken, Nyköping, 28x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:20:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 18:23:07
1
Vinnande bud
27/7 18:26:15
2
150 kr
27/7 18:26:15
1
200 kr (Budbetjänt)
27/7 19:32:13
3
250 kr
27/7 19:32:13
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken nyköping spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5423
Spegel
Teak, Nygeverken, Nyköping, 28x40 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/7 18:23:07 | 1 | Vinnande bud |
| 27/7 18:26:15 | 2 | 150 kr |
| 27/7 18:26:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 27/7 19:32:13 | 3 | 250 kr |
| 27/7 19:32:13 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken nyköping spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



