Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10256195



*

nr 1025 6195


Carl Anton

(f. 1933), Sverige


Färglitografi, Carl Anton (f. 1933), Stockholm, 157/300, motivet: 34x46


Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 mars 2016
kl 18:38:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/3 17:39:50 1      100 kr
14/3 14:14:34 2      300 kr
14/3 14:52:10 3      450 kr
14/3 15:27:54 4      400 kr
14/3 15:27:54 3      450 kr (Budbetjänt)
14/3 15:28:05 4      500 kr
14/3 18:22:11 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 14 mar

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Carl Anton

Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.

Läs mer om Carl Anton
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr